Správa CHKO Jeseníky >> Správa informuje >> Naučné stezky >> Geologická expozice Karlova Studánka

Geologická expozice Karlova Studánka

Geologická expozice Karlova Studánka
  • délka: 0,2 km
  • počet panelů: 1 ks
  • typ: Pěší
  • obtížnost: Lehká

Expozice byla vybudována v roce 1991 firmou Ekoservis Jeseníky, v jejímž čele stojí RNDr. Leo Bureš. Tuto přírodní expozici, která je první svého druhu v České republice, navrhnul ji ve spolupráci s RNDr. Leo Burešem krajinářský architekt prof. Ing. Ivar Otruba, CSc., který je autorem i dalších veřejných prostranství lázní Karlova Studánka. 

Expozice dokumentuje geologický vývoj celého Jesenicka. Na začátku naučné stezky je umístěna informační tabule, která informuje návštěvníky o geologii Jesenické oblasti. Návštěvníci se zde mohou seznámit s typickými horninami regionu. Její součástí je 343 kamenů z nejrůznějších lokalit Jeseníků. Jedná se mnohdy až o několikatunové balvany v parkové úpravě. Nachází se zde horniny typické pro Hrubý Jeseník, Nízký Jeseník, Kralický Sněžník a Rychlebské hory. Jako příklad lze uvést mramor z Horní Lipové, videlskou rulu z Videl, bludný balvan z Vidnavy a mnohé další horniny.

Geologická expozice je zajímavým a často vyhledávaným místem nejen turistů, ale také mnohých odborníků, geologů.

Řidiči mohou své auto nechat zaparkované před hotelem Hubertus přímo naproti expozice (placené parkoviště). Na expozici navazuje obchůdek s minerály a drahokamy, ve kterém si turisté mohou koupit nějaký ten suvenýr.

Informační panel

 expozice Karlova Studánka expozice Karlova Studánka expozice Karlova Studánka

Mapa stezky

Správa CHKO Jeseníky

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt