Správa CHKO Jeseníky >> Správa informuje >> Aktuality >> Výsledky fotosoutěže

Výsledky fotosoutěže

Výsledky fotosoutěže

12.2.2016

Výsledky fotosoutěže, na kterých se usnesla porota v úterý 9. února 2016.

Sedmého ročníku se zúčastnilo 43 starších fotografů a 7 v kategorii juniorů.

 

 

Složení poroty:

Štěpán Mikulka - předseda poroty, vítěz IV a VI. ročníku soutěže
Tomáš Pospíšil - Lesy ČR, s.p.
Martin Hutař - Pro-BIO Staré Město
Jiří Kamp - SVČ Doris Šumperk, vítěz V. ročníku soutěže
Pavel Adámek - ADA servis Šumperk
Miroslav Griga - AGRITEC Šumperk, vítěz III. ročníku soutěže
Petr Šaj - Správa CHKO Jeseníky
Michal Ulrych - Správa CHKO Jeseníky


Do užšího výběru byly vybrány fotografie těchto autorů:

Alena Kaňková, Antonín Říha, Daniel Ambrož, Eduard Klaner, František Kučera, Jan Firla, Jiří Hejtmánek, Jiří Řeháček,
Josef Havelka, Lubomír Bílek, Martin Machala, Martin Žatka, Matěj Damek, Ondřej Belfín, Petr Grepl, Petr Salinger
Radek Ambrož, René Madaj, Silvie Siatková, Stanislav Fridrich, Tomáš Burik, Tomáš Knotek a Vladimír Šebík.

Juniorskou kategorii obsadili:

Adam Šperlich, Alice Kopecká, Amálie Chocholová, Anička Plášková, Lenka Vaníčková, Jakub Mikulka a Jana Fojtíková.

Výsledky:

Nejlepší fotografie v kategorii KRAJINA:

1. místo - Jiří Hejtmánek - Bubáci jdou na měsíc

2. místo - Tomáš Burik - Pohoda v podhůří

3. místo - Lubomír Bílek - Velká kotlina

 

Nejlepší fotografie v kategorii ROSTLINY A ŽIVOČICHOVÉ

1. místo - Vladimír Šebík - Puštík obecný 2

2. místo - Martin Žatka - Letní louka

3. místo - Martin Machala - Přistání a Ondřej Belfín - Šídlo pestré

 

Nejlepší fotografie v kategorii VOLNÉ TÉMA

1. místo - Eduard Klaner - Psí hřbitov

2. místo - Alena Kaňková - Linie a tvary

3. místo - Petr Salinger - Rýmařovské Stínadla

 

Nejlepší fotografie v kategorii FOTOGRAF JUNIOR

1. místo - Jakub Mikulka - Uhlík

2. místo - Adam Šperlich - Branná v zimě (černobílá varianta)

3. místo - Lenka Vaníčková - Kobylka

 

Zvláštní cena Lesy ČR, s.p. - Alena Kaňková - Tajemná dvojice

Zvláštní cena PRO-BIO - Stanislav Fridrich - Propršené dopoledne

Zvláštní cena ADA servis Šumperk - René Madaj - Zimní Praděd

Zvláštní cena AGRITEC Šumperk - Radek Ambrož - Zimní Bobrovník

 

Všechny vítezné snímky najdete k nahlédnutí ve Fotogalerii

 

Výhercům srdečně gratulujeme a všechny zveme na prohlídku fotografií, které cyklem výstav oběhnou celé Jeseníky.

První předání cen se uskuteční na vernisáži v Šumperku 2. března v prostorách ZŠ Komín na Komenského ulici, pravděpodobně v 17.00 hod.

Druhé předání cen (autorům, kteří se nedostaví do Šumperka) proběhne 11. dubna v Jeseníku - infocentrum Katovna.

Další výstavy (Bruntál, Krnov, Hanušovice...) projednáváme, na všechny Vám bude zaslána pozvánka e-mailem, informace zveřejníme i na stránce CHKO Jeseníky a facebooku soutěže.

Správa CHKO Jeseníky

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt